VICTOR SHEVCHENKO

VICTOR SHEVCHENKO


VICTOR SHEVCHENKO

Victor Shevchenko, 1950 yılında Ukrayna’da doğdu. 1978 yıkında Kharkov Sanat Enstitüsü Tasarım Bölümü’nden mezun oldu. Ukrayna’nın pek çok kentinde açtığı kişisel sergilerin yanında karma etkinliklere de dâhil oldu. 2011 yılından itibaren Türkiye’de RC Art Gallery ile başta Art Ankara Çağdaş Sanat Fuarı olmak üzere çeşitli etkinliklere ve karma sergilere katıldı. Ukrayna ‘Veselka’ Sanat Birliği üyesi olan sanatçının yağlıboya eserlerinde, dingin ve sakin bir ambiyansta ayağı yere basan, sağlam bir renkleke dengesi göze çarpar. Figüratif işlerinde ise bu dinginlik, yerini dinamik bir eylem haline bırakır. Adeta doğanın değişmez, sakin akışı içinde, yaşamın bir ürünü olan değişimi görünür kılmak ister. Çalışmalarına kendi atölyesinde devam etmektedir.

Victor Shevchenko was born in the Ukraine in 1950. He graduated from the Department of Design of Kharkov Art Institute in 1978. Aside from solo exhibitions in many cities in the Ukraine, he has also participated in mixed events. From 2011 onwards Shevchenko has participated in various events and mixed exhibitions starting with the Art Ankara Contemporary Art Fair with the RC Art Gallery in Turkey. A member of the ‘Veselka’ Art Union in the Ukraine, a sound tranquil and calm ambiance
with a solid color-stain balance is noticeable in his oil paintings. In his figurative works, on the other hand, this stillness turns into a dynamic activity. The artist seems to want to portray the unchanging nature, the change that within its calm flow is a product of life. He continues his work at this studio.

Paylaş:

Ön Başvuru Formu