SAİT GÜNEL

SAİT GÜNEL


SAİT GÜNEL

1956 Yılında Gümüşhane ili Şiran ilçesinde doğdu. 1969 Yılında yurt dışına yerleşti ve Almanya’da dekorasyon eğitimi aldı. 1984 itibaren grafik tasarımcı ve serbest ressam olarak çalışmaktadır.

İnsan ve doğa resimlerinde çeşitli boya ve malzeme kullanan sanatçının resimlerindeki belirgin özellik; Reel olanın, yer yer soyutlamalar ve deformasyonlarla bütünleşmesidir. Resim serüveninde soyut çalışmalar giderek daha ağır yer tutmaktadır. Yer çekiminden kurtulmuş devinimin hızı, dokulu yüzeylerde yer alan saf renkli formlar, klasikten gelen gelenekçi yaklaşım ve mekansızlaşma öne çıkan ögelerdir.

Yurtiçi ve yurtdışında onlarca sergi gerçekleştiren, resim ve sanat fuarlarına katılan, Sait Günel çalışmalarını İstanbul’daki atölyesinde sürdürmektedir. Çeşitli teknik ve uygulamaların yer aldığı resim derslerinin yanı sıra, Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde “ Yaz Okulu “ adı altında resim çalıştayları düzenlemektedir. Art Boya sponsorluğunda her yıl düzenlene ARTANKARA Çağdaş Sanat Fuarında, çeşitli kurum ve okullarda suluboya ve akrilik canlı performansları yapmaktadır.

Orhan Karadoğan’ın kurucusu olduğu “ İK ” Sanatın düzenlediği resim yarışmasında 50 yaş üstü kategorisinde birincilik ödülü kazanmıştır. Uluslararası yayınevleri ( TUSHİTA, ARTEC, MAY ) tarafından eserlerinin poster, afiş ve takvim basımları gerçekleştirilmiştir.  

 

Paylaş:

Ön Başvuru Formu