MUSTAFA DEMİRPENÇE

MUSTAFA DEMİRPENÇE


MUSTAFA DEMİRPENÇE

1981 Kayseri doğumludur. Lise öğrenimine kadar aynı ilde eğitimine devam etmiştir. Ardından Dumlupınar Üniversitesi Tekstil/Baskı Erciyes GSF Resim Bölümü (1 Yıl) Selçuk Üniversitesi Resim-İş Öğretmenliği ve Yüksek Lisans: Selçuk Üniversitesi şeklinde öğrenimini devam ettirmiştir. 

Kayseri'de sanat eğitimi veren bir atölyenin sahibidir ve resim dışında bateri ve perküsyon alanında çalışmalar yapmaktadır.

İlk temellerini henüz üniversite eğitimi sırasında attığı çalışmalarının bütününe bakıldığında zaman teması üzerinde dursa da ‘İ’nsan ve ‘Z’aman konularını ele alarak ‘İZ’ yolcuğunu başlatmıştır. Çizgiler; yaşamın her yönüyle devam ettiğini ve bu döngü içerisinde kırılmaların, kimlik-kişilik karmaşasının, cinsiyet ayrımlarının çarpıcı sonuçlarını anlatmaktadır. Zaman zaman dokular ön planda iken zaman zaman çizgi ve kozalar ön plana çıkmaktadır. Kozalar yeniden varoluşu ve dolayısıyla Egzistansiyalizm yani ‘’varoluşçu felsefeyi’’ sembolize eder. Sivri uçlar ve yumuşak geçişler gibi detaylar varolmanın içindeki insan hallerini anlatır.

Paylaş:

Ön Başvuru Formu