Değerli sanatseverler,

2014 yılında kurmaya başladığımız hayalimizi 2017 yılında gerçekleştirmeyi başardık. Bilkent Sanat Festivali; yılların birikimi ve deneyimiyle ortaya çıkan, bu projeye destek verenlerin de katkılarıyla bugüne gelen, Ankara’yı sanatın merkezi yapmayı kendine hedef edinmiş bir projedir.

2020 yılında yaşadığımız pandemi felaketiyle 1 yıl ara vermek durumunda kaldığımız festivalimizde; bizler, hep bir sonraki festivalin heyecanıyla araştırma ve çalışmalarımıza devam ettik, sanatla ve sanatçıyla olan bağlarımızı bir an bile koparmadan 4.sünü düzenlediğimiz festivalimiz için hayal kurduk ve şimdi yine gerçekleştiriyoruz. Pandemi sürecinden öğrendiğimiz en önemli şey ise; öncelikle sağlık olmak kaydıyla, özgürlüğümüzün, sanatın, sanat aktivitelerinin, sosyal birlikteliklerin, sevdiklerimizle zaman geçirmenin ne kadar kıymetli olduğuydu.

Büyük bir özlemle beklediğimiz, bizler ve tüm sanatseverler için büyük bir moral olacağına inandığımız 4. Uluslararası Bilkent Sanat Festivali’ni 13-20 Ekim 2021 tarihlerinde Bilkent Center AVM, Sanat sokağında 13 ülkenin katılımı ve 40’ı aşkın sanatçının katılımıyla gerçekleştiriyoruz.

Başta bu projeye gönülden inanıp destekleyen Bilkent Center Yönetimi’ne, bu sene sanatçılarımızı ağırlayarak konaklama sponsorluğumuzu üstlenen Alegria Otel’e, dostluğunu bizden bir an olsun esirgemeyen, medya sponsorumuz Ankara Life Sn. Sertaç Kantarcı’ya ve festivalimize maddi ve manevi katkı sağlayan sponsor ve destekçilerimize sonsuz teşekkürler.
  
Son olarak; sevgili Tamer Levent’in yaşam felsefesini biz de kendimize motto olarak seçiyor ve sanata evet diyoruz.

Sağlıcakla, sanatla kalınız.

 

Rahmi Çöğendez & Yuliya Ergene

 

Paylaş:

Ön Başvuru Formu