İLKNUR GÜRCAN

İLKNUR GÜRCAN


İLKNUR GÜRCAN

İlknur Gürcan 1972 yılında Isparta’da doğdu. Ankara Fen Lisesi ve Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra uzun yıllar ASELSAN ve TÜBİTAK ULAKBİM’de çalıştı. Çocukluğundan itibaren kendi çabalarıyla yürüttüğü resim çalışmalarına sırasıyla Mehmet Yılmaz, Nusret Dökmeci ve Oktay Bingöl gözetiminde devam etti. Çalışmalarına 2011 yılından bu yana kendi atölyesi olan Sardunya Resim Atölyesi’nde devam etmektedir. Resimlerinde ağırlıklı olarak günümüz şehir insanlarının günlük sosyal yaşamlarını konu almaktadır. 2008 yılından bu yana çok sayıda karma sergiye katılmış olan İlknur Gürcan’ın bugüne kadar sekiz kişisel sergisi bulunmaktadır. Çalışmaları kişisel web sayfası ve Sardunya Resim Atölyesi’nde görülebilir.

İlknur Gurcan was born in Isparta in 1972. After graduating from Ankara Science High School and Bilkent University Department of Industrial Engineering, she worked for many years at ASELSAN and TÜBİTAK ULAKBİM. She has continued her painting works, she has conducted since her childhood, under the supervision of Mehmet Yılmaz, Nusret Dökmeci and Oktay Bingöl respectively. She has been working at Sardunya Painting Workshop owned by her since 2011.
Her paintings mainly focus on the daily social lives of today’s city people. İlknur Gürcan, who has participated in many group exhibitions since 2008, has so far held eight solo exhibitions. Her works can be seen on the personal web page and in the Sardinia Painting Workshop.

Paylaş:

Ön Başvuru Formu