CÜNEYT ŞENYAVAŞ

CÜNEYT ŞENYAVAŞ


CÜNEYT ŞENYAVAŞ

1978 yılında Bursa’nın Mustafa Kemalpaşa ilçesinde doğan Şenyavaş, çocukluk yıllarında başlayan çizgi roman tutkusuyla büyümüş ve bu tutku önceleri karikatür, daha sonra illüstrasyon ve son dönemlerde suluboya resme doğru evrilen sanat yaklaşımının tetikleyicisi olmuştur.

Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Grafik Ana sanat Dalı’ndan mezun olduktan kısa süre sonra profesyonel kariyerini kurucusu olduğu reklam ajansında bugüne kadar sürdüren Şenyavaş, yine tasarımın farklı alanlarında iki farklı şirketin daha kurucuları arasında yer almıştır. Son dönemde müzeler için çeşitli sanat disiplinlerini kullanarak tarihi yeniden canlandırma çalışmaları üzerine yoğunlaşan sanatçı, profesyonel üretimlerinin yanı sıra, sanatsal üretimlerine de devam etmektedir.

Suluboya çalışmalarına 2013 yılında başlayan Şenyavaş, bu alanda bir çok önemli sanatçı ile birlikte resim yapma şansı bulmuş ve Avrupa’nın çeşitli kentlerinde suluboya resimler yaparak şehir resimleri alanında bir koleksiyon oluşturmuştur. Suluboyanın rastlantısal özgünlüğü ve ekspresyonizm ile yakın ilişkisi, sanatçının bu yöndeki tutkusunu sağlamlaştıran önemli etkenlerdir.
Cüneyt Şenyavaş, evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Paylaş:

Ön Başvuru Formu