AYSEL PANDORA

AYSEL PANDORA


AYSEL PANDORA

İstanbul’da doğdu. Anadolu Üniversitesi - İşletme eğitimi aldı. Çeşitli kurum ve kuruluşlardaki çalışma hayatı süresince resim çalışmalarına aralıksız devam etti.1997-1999 Akademi İstanbul resim atölyesinde desen çalıştı. Pera Güzel Sanatlar Akademisi resim ve sanat tarihi eğitimi aldı. Marmara Üniversitesi atölyelerinde desen ve yağlıboya-akrilik resim çalıştı. 2000-2010 yılları arasında hocası Ressam Ebülfez Ferecoğlu ile Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi Atölyesi’nde resim çalışmalarını sürdürdü.Yağlıboya, akrilik ve guaj tekniği kullandığı eserlerini kendi atölyesinde üretmektedir. 2012 yılında kurduğu Atölye PANDORA da öğrencilerine resim eğitimi vermektedir. Türkiye, İngiltere, Rusya, Avusturya, İspanya, Almanya, Azerbaycan, Fransa ve Dubai’de özel koleksiyonlarda eserleri bulunmaktadır. Sanat hayatı süresince, kişisel sergilerinin yanı sıra, yurtiçi ve yurtdışı birçok karma sergi, fuar ve çalıştaylara katılmıştır. Gerçek adı Nesibe Aysel Adul olan sanatçı, sanat çalışmalarında ‘PANDORA’ mahlasını kullanmaktadır.
Sanatçı Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği (UNESCO, UPSDAIAP) üyesidir.

She was born in Istanbul. She graduated from Business Administration Department of Anadolu University. Working in various institutions and organizations, she continued her painting work without interruption. 1997-1999 She studied texture at the Academy Istanbul painting workshop. She studied painting and art history at Pera Fine Arts Academy. She studied texture and oil paintings-acrylic paintings at the Marmara University workshops.She continued her painting work with her teacher Painter Ebülfez Ferecoğlu in Society of Journalists Press Museum Workshop between 2000 and 2010. She produces her works using oil painting, acrylic and gouache technique at her
own workshop. She has been teaching paintings to her students at the Workshop PANDORA she founded in 2012. She has works in private collections in Turkey, Britain, Russia, Austria, Spain, Germany, Turkey, France, and Dubai. During her art life, she participated in many group exhibitions, fairs and workshops, both at home and abroad, in addition to her solo exhibitions. The artist, whose real name is Nesibe Adul, uses ‘PANDORA’ on her artworks.
The artist is a member of the International Association of Plastic Arts (UNESCO, UPSD-AIAP).

Paylaş:

Ön Başvuru Formu