Kurumsal

Yıllar evvel, “Ankara sanatın da başkenti olmalı.” sözü  belki çok iddalıydı. Bundan 10 yıl önce oluşturduğumuz Bilkent Sanat Sokağı büyüyen hayalleriyle ve inanan insanların katkılarıyla olgunlaşmış ve bugünlere gelmiştir. Bugün, “Ulaşılabilir sanat, rahatlıkla gezilebilir galeri” anlayışının Türkiye’de belki de bu konudaki ilk adımlarıydı.

“Sizin için sanat”,  “Her duvar bir orijinali hak eder” ,  “Çocuklar için müzayede” , “Yeni nesil projeler”  , “Sessiz müzayede” ve nihayet Sanat Festivali…..

Bilkent yönetiminin sanata evet demesi ile bizlerin, bu hayalleri gerçeğe dönüştürebilecek bir ortam yaratmamız  hiç zor olmadı.

2017 yılında başlattığımız Bilkent Sanat Festivali, başlangıcında 35 sanatçının katılımı ile gerçekleşmişti. Türkiye dışından 5 ülke ile gerçekleşen bu proje 2018 yılında 50 sanatçıyla yapılmıştı ve bugün; 14 ülke ve 35 yabancı sanatçı , 40’ı aşkın Türk sanatçısıyla, yalnız Ankara’nın değil  Türkiye’nin de en büyük sanat festivallerinden biri olmuştur.


Festival organizasyonunun büyüklüğü, kalitesi ve renkliliği için başta Bilkent yönetimi olmak üzere katkısı olan tüm sanat galerilerine  ve sponsorlarımıza çok teşekkür ediyoruz.

Tüm RC takımı olarak bu oluşumda var olmak, bir parçası olmak bizim en büyük gurur kaynağımızdır. Hedefimiz Bilkent Sanat Festivali’nin bir dünya sanat festivaline dönüşmesidir.

Bu projede birlikte çalıştığım ekibime teşekkür ediyorum. Bu bir takım başarısıdır. Hepimiz bu başarının bir parçasıyız.  Bize inanmakla bu organizasyona katılan tüm sanatçılarımızı sevgi ve saygıylarımızı sunuyorum ve daima “Sana’a Evet” diyorum.

Rahmi ÇÖĞENDEZ

 

Paylaş: