2019

3.Uluslararası Bilkent Sanat Festivali programı açıklanmaya başlandı

Bu yıl 27 Nisan- 05 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 3. Uluslararası Bilkent Sanat Festivali yerli yabancı toplam 78 sanatçısıyla, canlı performansları, müzik dinletileri,  dans gösterileri,  atölyeleri ile dokuz gün boyunca sanatseverlere zengin bir program sunuyor.

Ankara’nın sanat merkezi haline gelen Bilkent Sanat Sokağı 10 yıllık deneyimiyle bu sene üçüncü kez Uluslararası Bilkent Sanat Festivali’yle Ankara’yı renklendirmeye hazırlanıyor. Türkiye’ de sanatın geniş kitleler tarafından öğrenilmesini, sevilmesini ve gelişmesini sağlamak için 10 yıl boyunca birbirinden önemli sergilere, projelere ev sahipliği yapan,  sanatın her dalını sanatseverler ile buluşturan Bilkent Sanat Sokağı kurucusu Rahmi Çöğendez’ in yönetiminde gerçekleşecek festivalde plastik sanatlar disiplinlerinde yerli,  yabancı 78 sanatçı canlı performanslarıyla Bilkent Center’da olacak.

Ukrayna, İspanya, Kuveyt, Yunanistan, Umman, İran, Makedonya, Gürcistan ve Türkiye’den plastik sanat disiplinleri ile sahne sanatlarının bir arada izleneceği festival 27 Nisan- 5 Mayıs tarihleri arasında keyifli anlarıyla Bilkent Center Sanat Sokağı’nda sanatseverleri bekliyor.

Açılış Musa Göçmen orkestrasıyla

Bu yıl plastik sanatların dışında özellikle programa yoğun bir şekilde sahne sanatları eklenen festivalde açılış programında müzik ve dans gösterileri başrolde olacak.  Resim atölyelerinin yanı sıra her yıl olduğu gibi bu yılda Danset ekibinin eğlenceli dans gösterisi İle tüm gün müzik dinletileri olacak festivalin resmi açılışını ise Musa Göçmen Orkestrası ve Ömer Türkmenoğlu yapacak.

2017 yılında prova olarak ilkini gerçekleştiren Bilkent Sanat Festivali her geçen yıl sanatseverlerden yoğun ilgi görürken misyonlarını çoğaltmaya ve hedeflerine ulaşmak üzere çalışmalarına devam ediyor. Sanatseverler nitelikli bir içerikle “Herkes için sanat” sloganıyla yola çıkan festival açılışının ardından Orhan Cebrailoğlu ve Deniz Soykan’ın etkileyici sanat performansına,  “Koleksiyoncu “ oyununun oyuncuları Berkan Şal ve Özbir Erciyas ile tiyatro söyleşisine, Sessiz Müzayedeye, özel dj performanslarına tanıklık edecekler.

Festivalin afişi ‘Danset’ ten 

3. Uluslararası Bilkent Sanat Festivali’nin  “ Ankara sanatla renkleniyor”  mottosunu en iyi anlatan görseller arasından festival ekibince seçilen afiş  ‘Danset’ gösterisinden bir kare oldu.  Afiş tasarımını ise Eges Basım üstlendi.

Paylaş: